Wetenschap
* milliliter (ml) Meet volume, de hoeveelheid ruimte die een stof in beslag neemt.
* newtons (n) Meet kracht, wat een duw of trek is.
Om deze te relateren, moet u rekening houden met het volgende:
1. Dichtheid van water: Water heeft een dichtheid van ongeveer 1 gram per milliliter (g/ml).
2. massa: Om de massa van het water te krijgen, zou u het volume vermenigvuldigen met de dichtheid:2570 ml * 1 g/ml =2570 gram.
3. zwaartekracht: Om de kracht (gewicht) van het water te krijgen, moet u de versnelling kennen als gevolg van de zwaartekracht, die ongeveer 9,8 m/s² is. U kunt vervolgens de volgende formule gebruiken:
* Kracht (n) =massa (kg) * versnelling als gevolg van zwaartekracht (m/s²)
* Converteer eerst grams naar kilogrammen:2570 g / 1000 g / kg =2,57 kg
* Bereken vervolgens de kracht:2,57 kg * 9,8 m/s² =25,2 n (ongeveer)
Daarom zou 2570 ml water een kracht uitoefenen van ongeveer 25,2 Newtons als gevolg van zwaartekracht.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com