Wetenschap
de wet van Charles
De wet van Charles stelt dat het volume van een gas recht evenredig is met zijn absolute temperatuur, uitgaande van constante druk. Wiskundig:
V₁/t₁ =v₂/t₂
Waar:
* V₁ =eerste volume
* T₁ =Initiële temperatuur (in Kelvin)
* V₂ =definitief volume
* T₂ =Eindtemperatuur (in Kelvin)
1. Converteer temperaturen naar Kelvin:
* -45 ° C + 273.15 =228.15 K
* 45 ° C + 273.15 =318.15 K
2. Stel de vergelijking in:
3.8 L / 228.15 K =V₂ / 318.15 K
3. Los op voor V₂ (het uiteindelijke volume):
V₂ =(3.8 L * 318.15 K) / 228.15 K
V₂ ≈ 5.3 l
Daarom zal het helium ongeveer 5,3 liter bezetten bij 45 ° C.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com