Wetenschap
1. Begrijp de relatie
De energie van een foton is recht evenredig met de frequentie ervan. Deze relatie wordt beschreven door de vergelijking van Planck:
* e =hν
Waar:
* E is de energie van het foton (in joules)
* H is de constante van Planck (ongeveer 6.626 x 10^-34 Joule-Seconds)
* ν is de frequentie van het foton (in Hertz)
2. Converteer frequentie naar Hertz
Uw gegeven frequentie is "1.6910 voor de Power 19 Hz", wat betekent:
* ν =1.6910 x 10^19 Hz
3. Bereken energie in Joules
* E =(6.626 x 10^-34 J · s) * (1.6910 x 10^19 Hz)
* E ≈ 1.12 x 10^-14 J
4. Converteer Joules naar Kev
* 1 keV (kilo-elektron volt) =1.602 x 10^-16 j
Daarom:
* E ≈ (1.12 x 10^-14 j) / (1.602 x 10^-16 j / keV)
* E ≈ 70.0 Kev
Antwoord: De energie van het röntgenfoton is ongeveer 70,0 keV .
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com