Science >> Wetenschap >  >> Elektronica

Als een 120V -transformator 200 beurten heeft de secundaire wikkeling 20 Wat is spanning?

Hier leest u hoe u de secundaire spanning van een transformator kunt berekenen:

Inzicht in transformatorspanningsverhoudingen

De spanningsverhouding van een transformator is recht evenredig met het aantal beurten in zijn wikkelingen. De formule is:

* v p / V s =N p / N s

Waar:

* V p =Primaire spanning

* V s =Secundaire spanning

* N p =Aantal beurten in de primaire wikkeling

* N s =Aantal beurten in de secundaire wikkeling

Het probleem oplossen

1. Gegeven:

* V p =120 volt

* N p =200 beurten

* N s =20 beurten

2. Los op voor V s :

* (120 volt) / v s =(200 beurten) / (20 beurten)

* 120 / v s =10

* V s =120/10

* V s =12 volt

Daarom is de secundaire spanning van de transformator 12 volt.