Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Wat is de weerstand van een materiaal dat 200 mA stroomt bij 20V?

Hier leest u hoe u de weerstand kunt berekenen:

Inzicht in de wet van Ohm

De wet van Ohm is de fundamentele relatie tussen spanning (V), huidige (I) en weerstand (R):

* v =i * r

Waar:

* v is spanning (gemeten in volt)

* i is stroom (gemeten in ampère of versterkers)

* r is weerstand (gemeten in ohm)

Oplossen voor weerstand

1. Converteer Milliamperes (MA) om te amperen (a):

200 ma =0,2 a

2. Herschik de wet van Ohm om op te lossen voor weerstand:

R =v / i

3. Sluit de waarden aan:

R =20V / 0.2A

4. Bereken de weerstand:

R =100 ohm

Daarom is de weerstand van het materiaal 100 ohm.