Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Hoeveel mol gas zijn aanwezig wanneer het volume 100,0 liter druk 3 atmosferen en temperatuur -10c is?

Hier leest u hoe u het aantal mol gas kunt berekenen met behulp van de ideale gaswet:

1. Converteren eenheden

* temperatuur (t): Convert Celsius naar Kelvin:

T (k) =t (° C) + 273.15

T (k) =-10 ° C + 273.15 =263.15 k

2. Ideale gaswet

De ideale gaswet is:

PV =NRT

Waar:

* P =druk (in atmosferen)

* V =volume (in liters)

* n =aantal mol

* R =ideale gasconstante (0,0821 l · atm/mol · k)

* T =temperatuur (in kelvin)

3. Oplossen voor n (aantal mol)

Herschik de ideale gaswet om op te lossen voor n:

n =PV / RT

4. Sluit de waarden aan aan

n =(3 atm * 100,0 l) / (0,0821 l · atm / mol · k * 263.15 k)

5. Berekenen

n ≈ 13.9 mol

Daarom zijn ongeveer 13,9 mol gas aanwezig onder deze omstandigheden.