Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Hoeveel mol gas bezetten 1,3 L bij een druk 3,89 atmosferen en temperatuur 323 K?

Hier leest u hoe u het aantal mol gas kunt berekenen met behulp van de ideale gaswet:

1. De ideale gaswet

De ideale gaswet wordt weergegeven door de vergelijking:

PV =NRT

Waar:

* P =druk (in atmosferen)

* V =volume (in liters)

* n =aantal mol

* R =ideale gasconstante (0,0821 l · atm/mol · k)

* T =temperatuur (in kelvin)

2. Herschik de vergelijking

We willen oplossen voor 'n' (aantal mol), dus herschikken we de vergelijking:

n =PV / RT

3. Sluit de waarden aan aan

* P =3,89 ATM

* V =1,3 l

* R =0,0821 l · atm/mol · k

* T =323 K

4. Berekenen

n =(3,89 atm * 1,3 l) / (0,0821 l · atm / mol · k * 323 k)

n ≈ 0,195 mol

Daarom bezetten ongeveer 0,195 mol gas 1,3 L bij een druk van 3,89 atmosferen en een temperatuur van 323 K.