Wetenschap
1. Bepaal de molaire massa van dimethylmercury:
* Koolstof (c):12.01 g/mol * 2 =24,02 g/mol
* Waterstof (h):1,01 g/mol * 6 =6,06 g/mol
* Mercurius (Hg):200,59 g/mol
* Totale molaire massa:24.02 + 6.06 + 200.59 = 230,67 g/mol
2. Bereken het aantal mol:
* Mol =massa / molaire massa
* Mol =7,10 g / 230,67 g / mol
* Mol ≈ 0,0308 mol
3. Gebruik het nummer van Avogadro om het aantal moleculen te vinden:
* Avogadro's nummer:6.022 x 10²³ Moleculen/mol
* Aantal moleculen =mollen * Avogadro's nummer
* Aantal moleculen ≈ 0,0308 mol * 6.022 x 10²³ Moleculen/mol
* Aantal moleculen ≈ 1,85 x 10²² moleculen
Daarom bevat een 7,10 g monster van dimethylmercury ongeveer 1,85 x 10²² moleculen.
Belangrijke opmerking: Dimethylmercury is extreem giftig en moet met extreme voorzichtigheid worden behandeld. Deze berekening is alleen voor educatieve doeleinden.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com