Wetenschap
1. Zoek de molaire massa van KCL:
* Kalium (k) heeft een molaire massa van 39,10 g/mol
* Chloor (CL) heeft een molaire massa van 35,45 g/mol
* Molaire massa van KCl =39,10 g/mol + 35,45 g/mol =74,55 g/mol
2. Gebruik de formule:
* mol =massa / molaire massa
3. Sluit de waarden aan:
* mol =48 g / 74,55 g / mol
* mol ≈ 0,644 mol
Daarom zijn er ongeveer 0,644 mol in 48 g KCl.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com