Wetenschap
1. Vind de molaire massa van NaCl:
* Natrium (NA) heeft een molaire massa van 22,99 g/mol.
* Chloor (CL) heeft een molaire massa van 35,45 g/mol.
* Molaire massa van NaCl =22,99 g/mol + 35,45 g/mol =58,44 g/mol
2. Gebruik de volgende formule om mol te berekenen:
* Mol =massa (g) / molaire massa (g / mol)
Voorbeeld:
Laten we zeggen dat u 116.88 gram NaCl hebt.
* Mol =116,88 g / 58,44 g / mol =2 mol
Geef de massa NaCl in gram, zodat ik het aantal mol voor u kan berekenen.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com