Wetenschap
1. Identificeer de elementen en hun atoommassa
* lead (pb): 207,2 g/mol
* koolstof (c): 12.01 g/mol
* waterstof (h): 1.01 g/mol
* zuurstof (O): 16.00 g/mol
2. Tel het aantal atomen van elk element
* lead (pb): 1
* koolstof (c): 2 x 2 =4
* waterstof (h): 3 x 2 =6
* zuurstof (O): 2 x 2 + 2 =6
3. Bereken de totale massa
* pb: 1 x 207,2 g/mol =207,2 g/mol
* C: 4 x 12.01 g/mol =48,04 g/mol
* h: 6 x 1,01 g/mol =6,06 g/mol
* o: 6 x 16,00 g/mol =96,00 g/mol
4. Tel de individuele massa's op op
207.2 g/mol + 48.04 g/mol + 6,06 g/mol + 96,00 g/mol = 357,3 g/mol
Daarom is de molaire massa van loodacetaat, PB (ch₃coo) ₂, 357,3 g/mol.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com