Wetenschap
1. Bepaal de molaire massa van mangaan (Mn):
* De molaire massa van Mn is ongeveer 54,94 g/mol.
2. Bereken de mol mangaan in 0,1 g van het gehydrateerde zout:
* Stap 1:Zoek het massapercentage van Mn in het gehydrateerde zout:
* Molaire massa van mnso₄ · 4h₂o =223 g/mol (gegeven)
* Massapercentage van Mn =(molaire massa van Mn / molaire massa van mnso₄ · 4h₂o) * 100%
* Massapercentage van Mn =(54,94 g/mol/223 g/mol) * 100% ≈ 24,6%
* Stap 2:Bereken de massa Mn in 0,1 g van het gehydrateerde zout:
* Massa van Mn =0,1 g * 24,6% =0,0246 g
* Stap 3:Bereken de mol Mn:
* Mol Mn =massa Mn / molaire massa van Mn
* Mol Mn =0,0246 g/54,94 g/mol ≈ 0,000448 mol
Daarom is ongeveer 0,000448 mol mangaan opgenomen in 0,1 g mnso₄ · 4h₂o.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com