Wetenschap
1. Vind de molaire watermassa (H₂o):
* Waterstof (H) heeft een molaire massa van ongeveer 1 g/mol.
* Zuurstof (O) heeft een molaire massa van ongeveer 16 g/mol.
* Molaire massa van H₂o =(2 * 1 g/mol) + 16 g/mol =18 g/mol
2. Gebruik de formule:moles =massa / molaire massa
* mol =75 g / 18 g / mol
* mol ≈ 4.17 mol
Daarom zijn er ongeveer 4.17 mol water aanwezig in 75 gram.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com