Wetenschap
1. Bepaal de empirische formule:
* Ga uit van een 100 g monster: Dit maakt de percentages direct gelijk aan grammen.
* Converteer grams in mollen:
* Koolstof:65,45 g / 12.01 g / mol =5,45 mol
* Waterstof:5,45 g / 1.01 g / mol =5,40 mol
* Zuurstof:29,09 g / 16,00 g / mol =1,82 mol
* Deel door het kleinste aantal mol:
* Koolstof:5,45 mol / 1.82 mol =3
* Waterstof:5,40 mol / 1,82 mol =3
* Zuurstof:1,82 mol / 1,82 mol =1
* De empirische formule is C3H3O
2. Bepaal de moleculaire formule:
* Bereken de empirische formulemassa: (3 * 12.01) + (3 * 1.01) + (1 * 16.00) =55.06 g/mol
* Zoek de verhouding van de molaire massa tot de empirische formulemassa: 110,1 g/mol/55,06 g/mol =2
* Vermenigvuldig de subscripts in de empirische formule met de verhouding: C3H3O * 2 = C6H6O2
Daarom is de moleculaire formule van hydrochinon C6H6O2.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com