Wetenschap
1. Bepaal de molaire massa van KOH:
* K (kalium) =39,10 g/mol
* O (zuurstof) =16,00 g/mol
* H (waterstof) =1,01 g/mol
* Molaire massa van KOH =39.10 + 16.00 + 1.01 =56.11 g/mol
2. Bereken de mol KOH die nodig is:
* Molariteit (m) =mol opgeloste stof / liters oplossing
* We hebben 2 m oplossing en 60 ml (0,06 L)
* Mol KOH =2 m * 0,06 L =0,12 mol
3. Converteer mollen naar gram:
* Gram van KOH =mol KOH * Molaire massa van KOH
* Grams van KOH =0,12 mol * 56,11 g/mol =6,73 g
Daarom heb je 6,73 gram solide KOH nodig om een oplossing van 60 ml 2 m te bereiden.
Fotosynthese is een biologisch proces waarbij energie vervat in licht wordt omgezet in chemische energie van verbindingen tussen atomen die processen in cellen voeden. Het is de reden dat de atm
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com