Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Hoeveel mol van een opgeloste stof zijn aanwezig in 12,0 L 3,00 M HCl?

Hier leest u hoe u de mol opgeloste stof in een oplossing kunt berekenen:

Inzicht in molariteit

Molariteit (M) is een concentratie -eenheid die mol opgeloste oplossing vertegenwoordigt.

Berekening

1. Gegeven:

* Volume van oplossing (V) =12,0 l

* Molariteit van oplossing (m) =3,00 m

2. formule:

Mol opgeloste stof (N) =Molariteit (M) * Volume van oplossing (V)

3. Vervang waarden:

n =3,00 m * 12,0 l

4. Bereken:

n =36,0 mol

Antwoord: Er zijn 36.0 mol van HCl aanwezig in 12,0 L van 3,00 M HCl -oplossing.