Wetenschap
1. Vind de molaire massa van CaCl₂:
* CA (calcium) heeft een molaire massa van 40,08 g/mol
* Cl (chloor) heeft een molaire massa van 35,45 g/mol
* Aangezien er twee chlooratomen zijn in CACL₂, is de totale molaire massa:40,08 g/mol + (2 * 35,45 g/mol) =110,98 g/mol
2. Gebruik de formule:
* mol =massa / molaire massa
3. Sluit de waarden aan:
* mol =25 g / 110,98 g / mol
* mol ≈ 0,225 mol
Daarom zijn er ongeveer 0,225 mol in een 25 g monster van CaCl₂.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com