Wetenschap
1. Zoek de totale massa van de oplossing:
* Totale massa =massa opgeloste stof (nano3) + massa oplosmiddel (water)
* Totale massa =4,2 g + 60 g =64,2 g
2. Bereken het massapercentage:
* Percentage concentratie per massa =(massa opgeloste oplossing / totale oplossing) x 100%
* Percentage concentratie per massa =(4,2 g / 64,2 g) x 100%
* Percentage concentratie per massa ≈ 6,54%
Daarom is de procentuele concentratie per massa van de oplossing ongeveer 6,54%.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com