Science >> Wetenschap >  >> Fysica

Wat is de snelheid van een rots in eerste instantie in rust die 66 m in de buurt van het oppervlak van de aarde is gevallen?

Hier leest u hoe u dit probleem kunt oplossen met behulp van de principes van de fysica:

Inzicht in de concepten

* Vrije herfst: Wanneer een object in de buurt van het aardoppervlak valt, ervaart het een constante versnelling als gevolg van de zwaartekracht (ongeveer 9,8 m/s²).

* kinematische vergelijkingen: We kunnen de volgende kinematische vergelijking gebruiken om verplaatsing, initiële snelheid, versnelling en tijd te relateren:

d =v₀t + (1/2) at²

waar:

* d =verplaatsing (66 m)

* v₀ =Initiële snelheid (0 m/s, omdat het in rust is)

* a =versnelling als gevolg van zwaartekracht (9,8 m/s²)

* t =tijd (onbekend)

Oplossen voor tijd

1. herschik de vergelijking: Omdat we de laatste snelheid willen vinden, moeten we eerst de tijd vinden die nodig is voordat de rots valt. We kunnen de vergelijking herschikken om op te lossen voor t:

t =√ (2d/a)

2. Sluit de waarden aan:

t =√ (2 * 66 m / 9,8 m / s²)

t ≈ 3,67 s

het vinden van de uiteindelijke snelheid

Nu we de tijd kennen, kunnen we een andere kinematische vergelijking gebruiken om de uiteindelijke snelheid (V) te vinden:

* v =v₀ + op

1. Sluit de waarden aan:

v =0 m/s + (9,8 m/s²) * 3,67 s

v ≈ 36,0 m/s

Antwoord:

De snelheid van de rots na het vallen van 66 meter is ongeveer 36,0 m/s .