Science >> Wetenschap >  >> Energie

Als een motor 500 joules aan werk moet doen om een ​​lading van 10 kg te trekken 4 meter, wat is dan de efficiëntie?

Hier leest u hoe u de efficiëntie van de motor kunt berekenen:

1. Bereken het werk dat wordt gedaan tegen de zwaartekracht (nuttig werk):

* Werk =kracht x afstand

* Kracht (vanwege de zwaartekracht) =massa x versnelling als gevolg van zwaartekracht (9,8 m/s²)

* Kracht =10 kg x 9,8 m/s² =98 n

* Werk =98 n x 4 m =392 j

2. Bereken de efficiëntie:

* Efficiëntie =(nuttige werkuitgang / totale werkingang) x 100%

* Efficiëntie =(392 J / 500 J) x 100%

* Efficiëntie =78,4%

Daarom is de efficiëntie van de motor 78,4%.