Science >> Wetenschap >  >> Energie

Als zand een specifiek verwarmingscapaciteit van 835 JKGC heeft, hoeveel energie moet dan worden toegevoegd aan een stapel van 2 kilogram, verhoogt het de temperatuur van 40 C 50 C?

Hier leest u hoe u de vereiste energie kunt berekenen:

1. Bepaal de temperatuurverandering:

* Δt =eindtemperatuur - initiële temperatuur

* Δt =50 ° C - 40 ° C =10 ° C

2. Gebruik de specifieke formule voor warmtecapaciteit:

* Q =mcAt

* Q =vereist energie (in joules)

* m =massa (in kilogrammen)

* C =specifieke warmtecapaciteit (in J/kg ° C)

* Δt =temperatuurverandering (in ° C)

3. Sluit de waarden aan:

* Q =(2 kg) * (835 j/kg ° C) * (10 ° C)

* Q =16.700 Joules

Daarom moeten 16.700 joulen energie worden toegevoegd aan de stapel van 2 kilogram zand om de temperatuur te verhogen van 40 ° C tot 50 ° C.