Science >> Wetenschap >  >> Energie

Hoeveel gram koper kan worden verwarmd van 20 oc tot 75 als 1200 calorieën worden toegepast?

Hier is hoe dit probleem op te lossen:

1. Begrijp de concepten

* Specifieke warmtecapaciteit: Dit is de hoeveelheid warmte -energie die nodig is om de temperatuur van 1 gram van een stof met 1 graden Celsius te verhogen. De specifieke warmtecapaciteit van koper is 0,385 J/g ° C.

* Formule voor warmte -energie: De warmte -energie (q) die nodig is om de temperatuur van een stof te veranderen, wordt berekend met behulp van de formule:

Q =m * c * Δt

waar:

* Q =warmte -energie (in joules)

* m =massa (in grams)

* C =specifieke warmtecapaciteit (in J/G ° C)

* Δt =temperatuurverandering (in ° C)

2. Converteer calorieën naar Joules

* 1 calorie (cal) =4.184 Joules (j)

* Daarom 1200 calorieën =1200 * 4.184 J =5020.8 J

3. Bereken de massa koper

* Herschik de formule voor warmte -energie om op te lossen voor massa (m):

m =q / (c * Δt)

* Vervang de waarden:

M =5020.8 J / (0.385 J / G ° C * (75 ° C - 20 ° C))

M =5020.8 J / (0.385 J / G ° C * 55 ° C)

M ≈ 251.4 gram

Daarom kan ongeveer 251,4 gram koper worden verwarmd van 20 ° C tot 75 ° C met 1200 calorieën van warmte -energie.