Wetenschap
1. Vind de molaire massa van Pbso₄:
* Lood (PB):207,2 g/mol
* Zwavel (s):32.06 g/mol
* Zuurstof (O):16,00 g/mol (en er zijn vier zuurstofatomen)
Molaire massa van pbso₄ =207.2 + 32.06 + (16.00 x 4) =303.26 g/mol
2. Bereken het aantal mol:
* mol =massa / molaire massa
* mol =158,1 g / 303.26 g / mol
* mol ≈ 0,521 mol
Daarom zijn er ongeveer 0,521 mol PBSO₄ in de fles.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com