Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Wat is het aantal mol in 7,44 x 104 kg leadivoxide?

Hier leest u hoe u het aantal mol kunt berekenen in 7,44 x 10^4 kg lood (iv) oxide (PBO2):

1. Zoek de molaire massa van PBO2:

* Lood (PB) heeft een molaire massa van 207,2 g/mol

* Zuurstof (O) heeft een molaire massa van 16,00 g/mol

* PBO2 heeft één PB -atoom en twee O -atomen:(207,2 g/mol) + (2 * 16.00 g/mol) =239,2 g/mol

2. Converteer kg naar grams:

* 1 kg =1000 g

* 7.44 x 10^4 kg * 1000 g/kg =7,44 x 10^7 g

3. Bereken het aantal mol:

* mol =massa (g) / molaire massa (g / mol)

* mol =(7,44 x 10^7 g) / (239,2 g / mol)

* mol =3,11 x 10^5 mol

Daarom zijn er 3,11 x 10^5 mol in 7,44 x 10^4 kg lood (iv) oxide.