Wetenschap
1. Zoek de molaire massa van Fe₂o₃:
* IJzer (Fe) heeft een molaire massa van 55,845 g/mol.
* Zuurstof (O) heeft een molaire massa van 15,9994 g/mol.
* Fe₂o₃ heeft 2 ijzeratomen en 3 zuurstofatomen:(2 * 55.845 g/mol) + (3 * 15.9994 g/mol) =159.6882 g/mol
2. Gebruik de formule:moles =massa / molaire massa
* mol =231 g / 159.6882 g / mol
* mol ≈ 1,45 mol
Daarom zijn er ongeveer 1,45 mol Fe₂o₃ in 231 g van de verbinding.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com