Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Hoeveel mol zijn er in 14,5 cm3 platina. De dichtheid platina 21.45 GCM3?

Hier leest u hoe u het aantal mol platina kunt berekenen:

1. Bereken de massa platina:

* Dichtheid =massa / volume

* Massa =dichtheid * volume

* Massa =21,45 g/cm³ * 14,5 cm³

* Massa =310.525 g

2. Bereken het aantal mol:

* Mol =massa / molaire massa

* Molaire massa platina (PT) =195.084 g/mol

* Moles =310.525 g / 195.084 g / mol

* Mol ≈ 1,59 mol

Daarom zijn er ongeveer 1,59 mol platina in 14,5 cm³