Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Hoe bereken je de mol water?

U kunt de mol water berekenen met behulp van de volgende formule:

mol water =massa water / molaire watermassa van water

Hier is hoe je het afbreekt:

* Mass van water: Dit is het gewicht van het water waarmee u werkt, meestal uitgedrukt in gram (g).

* Molaire watermassa: Dit is de massa van één mol watermoleculen. De molaire watermassa (H₂o) is ongeveer 18,015 g/mol. U kunt dit berekenen door de atoommassa's van waterstof (1,008 g/mol) en zuurstof (15,999 g/mol) toe te voegen:

* 2 (1,008 g/mol) + 15,999 g/mol =18.015 g/mol

Voorbeeld:

Laten we zeggen dat je 36 gram water hebt. Om de mol water te berekenen, zou u het volgende doen:

* mol water =36 g/18.015 g/mol =2 mol

Daarom is 36 gram water gelijk aan 2 mol water.