Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Welk volume C2 H2 zou bij standaarddruk nodig zijn om 200 gram H2 te verkrijgen?

Hier is hoe dit probleem op te lossen:

1. Bepaal de mol van H₂

* De molaire massa van H₂ is 2.016 g/mol.

* Verdeel de gegeven massa van H₂ door zijn molaire massa:

200 g H₂ / 2.016 g / mol =99,2 mol H₂

2. Gebruik de stoichiometrie van de reactie

* De evenwichtige chemische vergelijking voor de reactie is:

C₂h₂ → 2h₂

* Deze vergelijking vertelt ons dat 1 mol C₂h₂ 2 mol H₂ produceert.

3. Bereken de mol C₂h₂ nodig

* Omdat de verhouding 1:2 is, hebben we de helft van de mol C₂h₂ nodig in vergelijking met H₂.

* Mol c₂h₂ =99.2 mol H₂ / 2 =49,6 mol C₂h₂

4. Breng de ideale gaswet aan om het volume te vinden

* De ideale gaswet is:PV =nrt

* P =druk (standaarddruk is 1 atm)

* V =volume (wat we willen vinden)

* n =aantal mol (49,6 mol C₂h₂)

* R =ideale gasconstante (0,0821 l · atm/mol · k)

* T =temperatuur (standaardtemperatuur is 273,15 K)

* Los op voor V:

V =(nrt) / p

V =(49,6 mol * 0,0821 l · atm / mol · k * 273.15 k) / 1 atm

V = 1110 l

Daarom zou ongeveer 1110 liter C₂h₂ bij standaarddruk nodig zijn om 200 gram H₂ te verkrijgen.