Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Wat is de HCL -concentratie als 53,1 ml 0,300 m NaOH vereist om een ​​15,0 monsterzuur te titreren?

Hier leest u hoe u de HCL -concentratie kunt berekenen:

1. Begrijp de reactie

De reactie tussen HCl (zoutzuur) en NaOH (natriumhydroxide) is een neutralisatiereactie:

HCl (aq) + NaOH (aq) → NaCl (aq) + h₂o (l)

2. Stoichiometrie

De gebalanceerde vergelijking toont een 1:1 molverhouding tussen HCl en NaOH. Dit betekent dat één mol HCL volledig reageert met één mol NaOH.

3. Bereken mol naoh

* Gebruik de molariteit en het volume van NaOH om de moedervlekken te vinden:

* Moles NaOH =Molarity × Volume (in liters)

* Mol NaOH =0,300 m x 0,0531 L =0,01593 mol

4. Bereken mol hcl

* Aangezien de molverhouding 1:1 is, zijn de mol HCl gelijk aan de mol NaOH:

* Mol hcl =0,01593 mol

5. Bereken de HCL -concentratie

* Concentratie (molariteit) =mol / volume (in liters)

* Concentratie HCl =0,01593 mol / 0,0150 L =1,062 m

Daarom is de concentratie van de HCL -oplossing 1,062 m.