Wetenschap
1. Zoek de molaire massa van MGS:
* Magnesium (mg) heeft een molaire massa van 24,31 g/mol
* Zwavel (s) heeft een molaire massa van 32,07 g/mol
* Molaire massa van mgs =24,31 g/mol + 32,07 g/mol =56,38 g/mol
2. Gebruik de conversiefactor:
* 1 mol mgs =56,38 gram mgs
3. Bereken de massa:
* 5.2 mol mgs * (56,38 gram mgs / 1 mol mgs) = 293.58 gram mgs
Daarom zijn er ongeveer 293,58 gram in 5,2 mol magnesiumsulfide.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com