Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Als een fles is gevuld met exact 44,009 gram koolstofdioxide hoeveel moleculen zal deze bevatten?

Hier leest u hoe u het aantal mol kooldioxidemoleculen in de fles kunt berekenen:

1. Zoek de molaire massa van koolstofdioxide (CO2):

* Koolstof (c):12.01 g/mol

* Zuurstof (O):16,00 g/mol

* CO2:12.01 + (16.00 x 2) =44.01 g/mol

2. Bereken het aantal mol:

* Mol =massa / molaire massa

* Mol =44,009 g / 44.01 g / mol

* Mol ≈ 1.000 mol

Daarom bevat de fles ongeveer 1.000 mol kooldioxidemoleculen.