Wetenschap
de wet van Boyle stelt dat het volume van een gas omgekeerd evenredig is met de druk, uitgaande van een constante temperatuur. Wiskundig:
P₁v₁ =p₂v₂
Waar:
* P₁ =Initiële druk
* V₁ =eerste volume
* P₂ =uiteindelijke druk
* V₂ =definitief volume
Gegeven:
* V₁ =2,4 l
* P₁ =14,1 kPa
* P₂ =84,6 kPa
Om te vinden: V₂
Oplossing:
1. Sluit de waarden aan op Boyle's Law -vergelijking:
(14,1 kPa) * (2.4 l) =(84,6 kPa) * V₂
2. Los op voor V₂:
V₂ =(14,1 kPa * 2.4 l) / 84,6 kPa
V₂ ≈ 0,4 l
Daarom zal het gas ongeveer 0,4 L bezetten bij een druk van 84,6 kPa.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com