Wetenschap
1. Vind de molaire massa van KNO3:
* K (kalium):39,10 g/mol
* N (stikstof):14,01 g/mol
* O (zuurstof):16,00 g/mol (en er zijn drie zuurstofatomen)
Molaire massa van KNO3 =39.10 + 14.01 + (16.00 * 3) =101.11 g/mol
2. Gebruik de formule:
Mol =massa / molaire massa
3. Sluit de waarden aan:
Mol =6,5 g / 101,11 g / mol
4. Berekenen:
Mol ≈ 0,064 mol
Daarom zijn er ongeveer 0,064 mol KNO3 in 6,5 gram.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com