Wetenschap
1. Vind de molaire massa van Cuo:
* Cu (koper) heeft een molaire massa van 63,55 g/mol
* O (zuurstof) heeft een molaire massa van 16,00 g/mol
Daarom is de molaire massa CuO 63,55 g/mol + 16,00 g/mol =79,55 g/mol
2. Gebruik de formule:
* mol =massa / molaire massa
3. Sluit de waarden aan:
* mol =3,2 g / 79,55 g / mol
* mol ≈ 0,0402 mol
Daarom zijn er ongeveer 0,0402 mol aanwezig in 3,2 g Cuo.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com