Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Als 0,320 mol zink reageert met overtollig lood (iv) sulfaat, hoeveel gram zou in de volgende reactie worden geproduceerd?

Hier is hoe dit probleem op te lossen:

1. Schrijf de gebalanceerde chemische vergelijking:

Zn (s) + 2pb (So₄) ₂ (aq) → Zn (So₄) ₂ (aq) + 2pbso₄ (s)

2. Bepaal de molverhouding:

De gebalanceerde vergelijking toont aan dat 1 mol zink (Zn) reageert om 2 mol lood (II) sulfaat (PBSO₄) te produceren.

3. Bereken de mol lood (II) geproduceerde sulfaat:

Omdat we 0,320 mol zink hebben en de molverhouding 1:2 is, zullen we produceren:

0,320 mol Zn * (2 mol Pbso₄ / 1 mol Zn) =0,640 mol Pbso₄

4. Bereken de geproduceerde massa (II) sulfaat:

Om mol Pbso₄ om te zetten in gram, hebben we de molaire massa van PbSo₄ nodig:

* PB:207.2 g/mol

* S:32.06 g/mol

* O:16.00 g/mol (x 4)

Molaire massa van pbso₄ =207.2 + 32.06 + (16.00 * 4) =303.26 g/mol

Bereken nu de massa:

0,640 mol Pbso₄ * (303,26 g Pbso₄ / 1 mol Pbso₄) = 194,1 g Pbso₄

Daarom zou 194,1 gram lood (II) sulfaat worden geproduceerd.