Wetenschap
1. Bereken de mol KOH
* Molaire massa van KOH: 39.10 g/mol (k) + 16,00 g/mol (o) + 1,01 g/mol (H) =56,11 g/mol
* mol KOH: (185 g KOH) / (56,11 g / mol) =3,30 mol KOH
2. Bereken het volume van de oplossing
* Dichtheid van water: Neem aan dat de dichtheid van water 1 g/ml is.
* watervolume: (1350 g h₂o) / (1 g / ml) =1350 ml
* Totaal volume van oplossing: Omdat het volume KOH te verwaarlozen is in vergelijking met het water, kunnen we het totale volume als 1350 ml benaderen.
3. Converteer volume naar liters
* Volume in liters: 1350 ml / 1000 ml / l =1,35 l
4. Molariteit berekenen
* molariteit (m): (3.30 mol KOH) / (1,35 l) = 2,44 m
Daarom is de molariteit van de KOH -oplossing ongeveer 2,44 m.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com