Science >> Wetenschap >  >> Astronomie

Mercurius heeft een soortelijk gewicht van 13.6. Hoeveel mm kwik heeft een massa 0,35?

Hier is hoe dit probleem op te lossen:

Inzicht in soortelijk gewicht

* Specifiek gewicht is de verhouding van de dichtheid van een stof tot de dichtheid van een referentie -substantie, meestal water.

* Omdat de dichtheid van water 1 g/cm³ is, betekent een specifiek gewicht van 13,6 voor kwik dat kwik 13,6 keer dichter is dan water.

Berekeningen

1. Dichtheid van kwik:

* De dichtheid van kwik is 13,6 g / cm³ (omdat soortelijk gewicht =dichtheid van stof / dichtheid van water).

2. Volume van kwik:

* We kennen de massa (0,35 g) en de dichtheid (13,6 g/cm³) kwik. We kunnen de formule gebruiken:

* Dichtheid =massa / volume

* De formule herschikken:volume =massa / dichtheid

* Volume =0,35 g / 13,6 g / cm³ =0,0257 cm³

3. converteren naar mm:

* 1 cm³ =1000 mm³

* Daarom, 0,0257 cm³ =0,0257 cm³ * 1000 mm³/cm³ =25,7 mm³

Antwoord: Ongeveer 25,7 mm³ kwik heeft een massa van 0,35 g.