Science >> Wetenschap >  >> Energie

Wat is de specifieke warmte van een stof met 25 gram en vereist 525 calorieën om zijn temperatuur met 15 graden Celsius te verhogen?

Hier leest u hoe u de specifieke hitte kunt berekenen:

Inzicht in de concepten

* specifieke hitte: De hoeveelheid warmte -energie die nodig is om de temperatuur van 1 gram van een stof met 1 graden Celsius (of 1 kelvin) te verhogen.

* formule: Specifieke warmte (c) =warmte -energie (q) / (massa (m) * verandering in temperatuur (Δt))

Berekeningen

1. Identificeer de gegeven waarden:

* Massa (m) =25 gram

* Warmte -energie (q) =525 calorieën

* Verandering in temperatuur (Δt) =15 graden Celsius

2. Sluit de waarden aan op de formule:

* C =525 calorieën / (25 gram * 15 graden Celsius)

3. Bereken:

* C =525 calorieën / 375 gram * graden Celsius

* C =1,4 calorieën/gram * graden Celsius

Antwoord: De specifieke warmte van de stof is 1,4 calorieën/gram * graden Celsius.