Science >> Wetenschap >  >> Energie

Een bepaalde slinger heeft een potentiële energie van 20 J wanneer deze bovenaan zijn schommel staat. Welke kinetische energie?

Hier leest u hoe u de kinetische energie van de slinger aan de onderkant van zijn schommel kunt bepalen:

Inzicht in het principe

* Behoud van mechanische energie: In een ideaal slingersysteem (zonder wrijving of luchtweerstand) blijft de totale mechanische energie (potentiële energie + kinetische energie) constant.

* Energietransformatie: Bovenaan zijn schommel heeft de slinger maximale potentiële energie en nul kinetische energie. Terwijl het naar beneden zwaait, wordt potentiële energie omgezet in kinetische energie. Aan de onderkant van de schommel heeft het maximale kinetische energie en nul potentiële energie.

Berekening

Omdat de totale mechanische energie constant is:

* Potentiële energie (boven) + kinetische energie (boven) =potentiële energie (onder) + kinetische energie (onder)

We weten het:

* Potentiële energie (boven) =20 j

* Potentiële energie (onder) =0 J (op het laagste punt)

Daarom:

* 20 j + 0 j =0 j + kinetische energie (onder)

Antwoord:

De kinetische energie van de slinger aan de onderkant van de schommel is 20 J .