Wetenschap
Inzicht in de concepten
* verdampingswarmte: De hoeveelheid energie die nodig is om een stof van een vloeistof in een gas te veranderen (op het kookpunt). Voor water is de verdampingswarmte ongeveer 2260 kJ/kg.
* massa: De hoeveelheid water die wordt verdampt (21,6 ton).
Berekeningen
1. Converteer ton naar kilogrammen:
* 1 ton =1000 kg
* 21,6 ton * 1000 kg/ton =21.600 kg
2. Bereken de vereiste energie:
* Energie =massa * verdampingswarmte
* Energie =21.600 kg * 2260 kJ/kg
* Energie =48,768.000 kJ
Antwoord: Ongeveer 48.768.000 kJ (kilojoules) energie is vereist om 21,6 ton water te verdampen.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com