Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Hoeveel 1,00 M NaOH is vereist om volledig te reageren met 50,0 ml 0,5 Cuiiso4?

Hier is hoe dit probleem op te lossen:

1. Schrijf de gebalanceerde chemische vergelijking:

CUSO₄ (aq) + 2naOH (aq) → cu (oh) ₂ (s) + na₂so₄ (aq)

2. Bepaal de mol Cuso₄:

* Converteer volume naar liters: 50,0 ml =0,050 l

* Gebruik de molariteit om mol te vinden: mol cuso₄ =(0,050 l) * (0,5 mol/l) =0,025 mol

3. Gebruik stoichiometrie om de mol NaOH te vinden:

* Uit de evenwichtige vergelijking is de molverhouding 1 mol Cuso₄:2 mol NaOH.

* Bereken mol naoh: mol NaOH =(0,025 mol Cuso₄) * (2 mol NaOH / 1 mol Cuso₄) =0,050 mol

4. Bereken het volume van NaOH -oplossing:

* Gebruik de molariteit van NaOH om het volume te vinden: volume NaOH =(0,050 mol) / (1,00 mol / l) =0,050 l

5. Converteer volume naar milliliter:

* 0,050 l =50,0 ml

Daarom heeft u 50,0 ml 1,00 M NaOH nodig om volledig te reageren met 50,0 ml 0,5 M Cuso₄.