Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Welk volume zou worden bezet door 2 mol propaangas C3H8 onder standaardomstandigheden?

Hier leest u hoe u het volume berekent dat wordt bezet door 2 mol propaangas onder standaardomstandigheden:

Inzicht in de concepten

* Standaardomstandigheden (STP): Standaardtemperatuur en druk worden gedefinieerd als 0 ° C (273,15 K) en 1 atm druk.

* Ideale gaswet: De ideale gaswet stelt dat PV =NRT, waar:

* P =druk (in atm)

* V =volume (in liters)

* n =aantal mol

* R =ideale gasconstante (0,0821 l · atm/mol · k)

* T =temperatuur (in kelvin)

Berekening

1. Identificeer de bekende waarden:

* n =2 mol

* P =1 ATM

* T =273.15 K

* R =0,0821 l · atm/mol · k

2. herschik de ideale gaswet om op te lossen voor volume (v):

V =(nrt) / p

3. Vervang de waarden en lost op:

V =(2 mol * 0,0821 l · atm / mol · k * 273.15 k) / 1 atm

V =44.8 l

Daarom zou 2 mol propaangas een volume van 44,8 liter onder standaardomstandigheden bezetten.