Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Hoeveel moleculen BH3 zijn er in 14,32 gram BH3?

Hier is hoe dit probleem op te lossen:

1. Vind de molaire massa van BH3

* Boron (b) heeft een molaire massa van 10,81 g/mol

* Waterstof (H) heeft een molaire massa van 1,01 g/mol

* Molaire massa van Bh3 =10,81 + (3 * 1.01) =13,84 g/mol

2. Converteer gram van Bh3 naar mol

* Mol =(gram) / (molaire massa)

* Mol =14,32 g / 13,84 g / mol =1.034 mol

3. Converteer mol naar moleculen

* Avogadro's nummer =6.022 x 10^23 moleculen/mol

* Moleculen =(mol) * (Avogadro's nummer)

* Moleculen =1.034 mol * 6.022 x 10^23 moleculen/mol =6,23 x 10^23 moleculen

Daarom zijn er ongeveer 6,23 x 10^23 moleculen Bh3 in 14,32 gram Bh3.