Wetenschap
1. Converteer grams naar mollen:
* Zoek de molaire massa van H₂so₄:
* H:1.01 g/mol * 2 =2,02 g/mol
* S:32.07 g/mol
* O:16.00 g/mol * 4 =64,00 g/mol
* Totale molaire massa =98,09 g/mol
* Bereken mol h₂so₄:
* mol =massa / molaire massa
* mol =2.943 g / 98.09 g / mol
* mol =0,03 mol
2. Converteer cm³ naar liters:
* 1 cm³ =0,001 l
* 150,0 cm³ =150,0 cm³ * 0.001 l/cm³ =0.150 l
3. Concentratie berekenen (molariteit):
* Molariteit (m) =mol opgeloste stof / liters oplossing
* M =0,03 mol / 0,150 l
* m =0,2 m
Daarom is de concentratie van de zwavelzuuroplossing 0,2 m (of 0,2 molair).
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com