Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Hoeveel mol water H2O wordt geproduceerd uit de reactie van 16 gram methaan CH4 met een onbeperkte voeding Oxygen O2. Is dit?

Hier is hoe dit probleem op te lossen:

1. Schrijf de gebalanceerde chemische vergelijking:

Ch₄ + 2o₂ → co₂ + 2h₂o

2. Converteer gram methaan in mollen:

* Molaire massa van ch₄ =12,01 g/mol (c) + 4 * 1,01 g/mol (h) =16,05 g/mol

* Mol ch₄ =16 g / 16,05 g / mol =0,997 mol

3. Gebruik de molverhouding van de gebalanceerde vergelijking:

* De gebalanceerde vergelijking laat zien dat 1 mol ch₄ 2 mol h₂o produceert.

4. Bereken de geproduceerde mol water:

* Mol h₂o =0,997 mol ch₄ * (2 mol h₂o / 1 mol ch₄) =1,994 mol h₂o

Daarom worden ongeveer 1,994 mol water (H₂o) geproduceerd uit de reactie van 16 gram methaan (CH₄) met een onbeperkte toevoer van zuurstof (O₂).