Wetenschap
1. Vind de molaire massa van sucrose (c₁₂h₂₂o₁₁)
* Koolstof (c):12.01 g/mol * 12 =144.12 g/mol
* Waterstof (h):1,01 g/mol * 22 =22,22 g/mol
* Zuurstof (O):16.00 g/mol * 11 =176,00 g/mol
Totale molaire sucrose:144.12 + 22.22 + 176.00 = 342.34 g/mol
2. Gebruik de formule:
* Massa (g) =mol (mol) * molaire massa (g/mol)
3. Sluit de waarden aan:
* Massa =0,0287 mol * 342,34 g/mol
4. Bereken de massa:
* Massa =9,83 g
Daarom is de massa van 0,0287 mol sucrose 9,83 gram.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com