Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Hoeveel mol helium zijn er in 6 liter bij STP?

Hier leest u hoe u de mol helium kunt berekenen:

1. Ideale gaswet:

De ideale gaswet relateert druk (P), volume (V), aantal mol (N), de ideale gasconstante (R) en temperatuur (T):

PV =NRT

2. STP -voorwaarden:

STP (standaardtemperatuur en druk) wordt gedefinieerd als:

* Temperatuur (t) =0 ° C =273,15 K

* Druk (p) =1 atm

3. Ideale gasconstante:

De ideale gasconstante (R) is 0,0821 l · atm/mol · k.

4. Berekening:

* We weten V =6 l

* We kennen P =1 ATM

* We weten t =273.15 K

* We weten r =0,0821 l · atm/mol · k

Nu kunnen we oplossen voor n (mollen):

n =(pv) / (rt) =(1 atm * 6 l) / (0.0821 l · atm / mol · k * 273.15 k) ≈ 0,268 mol

Daarom zijn er ongeveer 0,268 mol helium in 6 liter bij STP.