Wetenschap
1. Bereken de molaire massa van NH₄₂cr₂o₇
* Molaire massa van n =14,01 g/mol
* Molaire massa van H =1,01 g/mol
* Molaire massa van Cr =52,00 g/mol
* Molaire massa van o =16,00 g/mol
Molaire massa van NH₄₂cr₂o₇ =(2 * 14.01) + (8 * 1.01) + (2 * 52.00) + (7 * 16.00) =252.08 g/mol
2. Gebruik de formule:moles =massa / molaire massa
* mol =0,025 g / 252,08 g / mol
* mol ≈ 0,0001 mol
Daarom zijn er ongeveer 0,0001 mol in 0,025 g ammoniumdichromaat.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com