Wetenschap
1. Bereken de molaire massa van oxaalzuur -dihydraat (H₂c₂o₄ · 2h₂o):
* H:2 atomen * 1.01 g/mol =2,02 g/mol
* C:2 atomen * 12.01 g/mol =24,02 g/mol
* O:6 atomen * 16.00 g/mol =96,00 g/mol
* Totale molaire massa =2.02 + 24.02 + 96,00 =122,04 g/mol
2. Bereken de mol oxaalzuur dihydraat:
* Mol =massa / molaire massa
* Mol =2,431 g / 122.04 g / mol =0,0199 mol
3. Bereken de concentratie (molariteit) van de oplossing:
* Molariteit (m) =mol opgeloste stof / volume van oplossing (in liters)
* Molariteit =0,0199 mol / 0,250 l =0,0796 m
Daarom is de concentratie van de resulterende oplossing 0,0796 m.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com