Wetenschap
1. Vind de molaire massa van N2O4:
* N (stikstof) heeft een molaire massa van 14,01 g/mol
* O (zuurstof) heeft een molaire massa van 16,00 g/mol
* Molaire massa van N2O4 =(2 * 14.01 g/mol) + (4 * 16,00 g/mol) =92,02 g/mol
2. Converteer gram van N2O4 naar mol:
* Mol N2O4 =(massa van N2O4) / (molaire massa van N2O4)
* Mol N2O4 =8,16 g / 92.02 g / mol =0,0887 mol
3. Gebruik het nummer van Avogadro om het aantal moleculen te vinden:
* Avogadro's nummer =6.022 x 10^23 moleculen/mol
* Aantal N2O4 -moleculen =(mol N2O4) * (Avogadro's nummer)
* Aantal N2O4 -moleculen =0,0887 mol * 6.022 x 10^23 moleculen/mol
* Aantal N2O4 -moleculen =5,34 x 10^22 moleculen
Daarom zijn er ongeveer 5,34 x 10^22 N2O4 -moleculen in 8,16 g N2O4.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com